Liverpool Women April 28, 2023

Zawody z Liverpoolu rozgrywają się na Goodison Park w Goodison Park.

... 0

Zespół Liverpool Women zremisował 1-1 z Evertonem przed 22 161 widzów na Goodison Park.

1-1 Liverpool Women (ang.).

Women’s Super League, Goodison Park (ang.).
24 marca 2023

Goals: George 27’: Stengel 40'

Po przegranej 3-0 w rewersie, Liverpool wykonał remis 1-1 z Everton Women w drugim Merseyside Derby sezonu.

Był to pierwszy raz, kiedy Everton gościł Liverpool Women w Goodison Park i pomimo zimnej pogody, a mecz był w piątek wieczorem w domu dla Everton Women.

Burmistrz Liverpoolu, Joanne Anderson, był jednym z tych, którzy podjęli tę liczbę.

Nie był to jednak najbardziej kobiecy mecz w Goodison Park. W roku 1920, w Boxing Day, 53 000 widzów, Kerr Ladies pokonało St Helens 4-0.

image
image

Pierwsza okazja trafiła do Liverpoolu 12 minut, kiedy to znak handlowy Megana Campbella został ukarany tylko w półkaucie. Dało to Missy Bo Kearnsowi szansę strzelać z 14 jardów, ale jej wysiłki zostały wyrwane w drodze do celu.

Wraz z wyczerpującymi się napięciem skoczka olimpijskiego, broń Campbella była największym zagrożeniem dla wczesnych stadiów.

Dostarczenie innego rodzaju było kluczem do wyprzedzania Evertonu.

Kapitan klubu, Gabby George, otrzymał piłkę na lewym skrzydle i miał wiele czasu na używanie jej prawej stopy do nieoczekiwanej pętli nad bramkarzem Liverpoolu, Rachael Laws i w dalekim narożniku.

Wtedy George powiedziała, że to nie tylko może powiedzieć.

Trzy minuty później Everton prawie podwoił swój ołów, ale Gemma Bonner był na linii, aby zapobiec uderzeniu Megana Finnigana przez strażnika.

Pomimo tego, że Blues trzymający większość piłki, lewa strona menedżera Matta Bearda nadal stanowi zagrożenie dla przerwy Kearnsa i Emma Koivisto byli bliscy.

Pięć minut przed przerwą, Katie Stengel równała Liverpoolowi, ponieważ Amerykaninowi udało się przechwycić piłkę z Evertonu, Courtney Brosnan.

Oficjalna strona Everton Women 1-1 Liverpool Women

Krótko po przerwie, Liverpool rozważał, że ich twarda praca opłaciła się, gdy Leighanne Robe zamienił dom świetnie pracujący na rogu.

Jednak celebrujące twarze Liverpoolu szybko przewróciły się do przerażenia, kiedy bramka została wykluczona, ponieważ to, co można było założyć, było miękkim faulem na bramkarza.

Czerwoni zostali zmuszeni do umieszczenia swoich ciał na linii w drugiej połowie, a Everton stworzył niebezpieczne możliwości – Jess Clarke była wyjątkowo bliska diving header, którego spodziewano się pobury.

Po 64 minutach przyjechał Shanice van de Sanden i Jasmine Matthews. Zastąpiły one Megan Campbell i Yana Daniels, by wskrzesić niektóre energie po stronie Liverpoolu.

image
image

Van de Sanden prawie zrobił szybkie uderzenie, gdy ukryła Rikke Sevecke i założył Stengel. Na przód miał swój nogi blokowany przez spadające ciało Finnigana.

Po 15 minutach, ustawa Liverpoola została ponownie zdegradowana, jednak Clarke’owi nie sklasyfikował się, ponieważ została osądzona, aby sprostać momentom piłki.

Pozostała część meczu była mniej ekscytująca, ponieważ kilka substytucji i zatrzymywania dotyczyły przepływu gry.

Dodano do niej aż siedem minut, w których zwiedzający spotykali się kilkakrotnie.

W końcu nie było wygranych w Goodison for Beard’s Liverpool, lecz w tym sezonie pokonali ich 3:0 z Evertonem, w Anfield.

Player of the match: Player of the match: (ang.). Ceri Holland

Liverpool Women (ang.). Laws, Koivisto (Taylor 90+2′), Bonnner, Robe (Roberts 83′), Campbell (Matthews 64′), Hinds (C), Nagano, Holland, Kearns (Lundaard 83′), Daniels (Van de Sanden 64′), Stengel, Stengel.

Nie są używane: Cumings, Kirby, Roberts, Lundgaard, Humphrey, Silcock, Humphrey.

Next match: West Ham (A) – WSL – 2 kwietnia 5pm (BST) (ang.).

Autor: Date:April 28, 2023