England December 4, 2022

Wygrane występy sprawiły, że Anglia weszła do ostatniego ośmiu mistrzostw świata.

Anglia awansowała do ćwierćfinału Pucharu Świata w Katarze wcześniej..

Anglia awansowała do ćwierćfinałowego finału Pucharu Świata w Katarze, z wygraną 3:0 nad Senegalem.

Goals z Jordana Hendersona, Harry Kane i Bukayo Saka założyli datę w sobotę.

Gareth Southgate zdecydował się porzucić Marcusa Rashforda ze startu, pomimo tego, że zawodnik Manchesteru United strzelił dwa razy w meczu z Walią. Phil Foden i Bukayo Saka rozpoczęli grę z Harrym Kane’em.

Senegal naciskał na angielskich piłkarzy na początku gry. Trzy lewy otrzymały zaledwie jakiś czas gry na piłkę bez senegalskiego przeciwnika, zamykając go natychmiast.

Był to mistrz Afryki, który miał pierwszą parę możliwości w pierwszej połowie. Jeden z nich został wyburzony przez bar z kilku jardów, a drugi z Diab został odepchnięty przez Jordana Pickforda.

Jude Bellingham ustanowił Jordana Hendersona prostym nagraniem w 38. minucie.

Gwiazda Dortmunda miała wówczas dużą część, by zagrać w drugim meczu Anglii. Był napędzany przez pole środkowe Senegalu, zanim rzucił piłkę do Phila Fodena.

Mężczyzna Manchesteru City po raz pierwszy piłka dla Harry’ego Kane’a, który biegł przez i wystrzelił nisko w dalszym rogu netto, sekundy przed wybuchem gwizdy.

11 minut po pół roku, Anglia zajęła 3 bramki.

Jednak Jude Bellingham był na czele ruchu, wybierając luźną piłkę i biegnąc lewe skrzydło.

Bellingham zauważył, że Bukayo Saka ścigał się w pudełku i grał na niskim poziomie piłki. Arsenał poprzedził piłkę za nacięciem bramkarza Senegalu, który został szybko zamknięty.

Pozostała część drugiej połowy była niemal jak testimonial. Jude Bellingham i John Stones zostali zastąpieni przez Mason Mount i Erica Diera w 75. minucie. Jordan Henderson udał się do Kalvina Phillipsa z ośmioma minutami.

W następnym weekendzie gra będzie bardzo trudna w walce z panującymi mistrzami Francji. Uważa się, że Kylian Mbappe ringi wokół naszej obrony są przerażające. Wcześniej grał przeciwko Polsce i strzelił dwie bramki.

Olivier Giroud dbał o istotny problem i skopiował się tymi dwoma pierwszymi prawdziwymi testami turnieju.

Jeśli możemy grać tak samo, jak i mamy do przodu, nie mamy wątpliwości, że będziemy w stanie dostać się na arkusz strzelniczy przeciwko ludziom Didiera Deschampsa. Kluczową kwestią jest to, czy możemy trzymać w tył i nie przyznać. Co najmniej Gareth Southgate był byłym obrońcą, w związku z czym wiedział o tym, czy o dwóch.