England November 30, 2022

<strong>Rashford imponuje m.in. wszystkie fazy grupowe z zwycięstwem 3-0 nad Walią.</strong>

Anglia zdobyła awans do fazy pucharu świata z przekonującym 3-0...

image
image

Anglia zapewniła awans do fazy pucharu z przekonującym zwycięstwem 3-0 nad Walią.

Dwie bramki dla Marcusa Rashforda i pierwszego gola turnieju dla pomocniczego Phila Fodena dały angielskiemu fanom rozgłos w nocy. Walka z Senegalem odbyła się w drugiej rundzie w niedzielę wieczorem.

Walka była niemal antyklerykalna, ponieważ Three Lions zawsze chodziło o postępy w rundach znokautowych.

Był on ważny dla Gareth Southgate i jego zarzutów, by uhonorować fanów Anglii, którzy byli dumni ze swojego występu z USA w piątek.

Walia musiała wygrać cztery bramki, a zarówno Stany Zjednoczone, jak i Iran potrzebowały zwycięstwa w drugiej lidze dla Anglii. Stało się jasne, że Walijczycy oferują trochę trochę i jedynym problemem, które musiały zostać rozwiązane, było to, czy Anglia zajęłaby drugie miejsce.

Gareth Bale po pewnym czasie poniósł kontuzję. Często był siłą napędową, która pomogła Walijczykom w pierwszym Pucharze Świata od 1958 roku, jednak przez 45 minut nie patrzyła.

Jordan Pickford był bardzo spokojnym wieczorem w Anglii. Jedynym momentem, w którym zmierzył się z Joe Allenem, został postrzelony przez Harry’ego Maguire’a. bramkarz Evertonu pokazał, że był tak ostry jak kiedykolwiek i szybko odwrócił się, by odepchnąć piłkę od niebezpieczeństwa.

Marcus Rashford rozpoczął grę, a jego pierwsza szansa miała miejsce w pierwszej połowie, gdy ścigał się po doskonałej piłce od Harry’ego Kane’a. Zjednoczona gwiazda próbowała podnieść piłkę na szybko zbliżającym się do Williamsa, który zasiadł w zawieszeniu Wayne’a Hennessy’ego, ale bramkarz wybiegł na szczycie.

Rashford przełamał upływy pięć minut na drugą połowę z krótką wolną kopią z 25 jardów. Piłka została opuszczona z centrum na skraju pudełka, a napastnik wyciągnął piłkę na ścianie i w dalekim rogu netto.

Miesiąc później Anglia podwoiła swój ołów z Philem Fodenem, który zakończył się sukcesem. Marcus Rashford ścigał się w celu odzyskania luźnej piłki w finale trzeciej ligi walijskiej i oddał krótki przejazd do Harry’ego Kane’a.

Kane zajął piłkę na prawym skrzydle i przekroczył piłkę do doskonałego celu. Foden nie popełnił żadnego błędu i umieścił piłkę w tył sieci.

Rashford dodał swój drugi cel w 68. th. minuta. Po przejściu na piłkę nad górnym walijskim obroną, Rashford odciął się od prawego skrzydła, nieprzerwany obrońca i uderzył piłkę między nogami Williamsa.

Trzy lewy maszerują na drugą rundę i zagrają Senegal w niedzielę wieczorem. Dołączyli do nich Amerykanie, którzy pokonali Iranu przez jednego gola z Chelsea Christian Pulisic.

Autor: Date:November 30, 2022