Liverpool FC Legends May 21, 2023

Nagrywanie każdego Liverpoola Legendsa na Redsie.

... 0

Legendy z Liverpoolu mają zmierzyć się z legendami celtyckimi w Anfield tego weekendu, pokazując okazję, aby zobaczyć niektóre znane twarze w czerwonym koszulce.

Piłka nożna w Premier League tego weekendu nie ma, ale fani nadal mają szansę na wystąpienie w programie charytatywnym LFC.

Reds nazwał 20-osobową drużynę z legendami celtyckimi, w której wystąpili Steven Gerrard, Sami Hyypia i Luis Garcia.

W trakcie swojej kariery, Robbie Keane rozgrywa się zarówno w Liverpoolu, jak i Celticu, rozgrywa się po jednej stronie.

Ragnar Klavan, wciąż profesjonalny piłkarz w swoim prawym skrzydle, po raz pierwszy pojawia się w drużynie legend, z Charliem Adamem również na początku.

Zajmuje się naszymi ulubionymi momentami w czerwonej na każdy członek drużyny.

Powiedzcie, czy pamiętacie ich wszystkich!

Jerzy Dudek: Bohater w Stambule

image
image

Charakterystyka Dudeka w finale Ligi Mistrzów z 2005 roku ugruntowała miejsce polskiego bramkarza w folklorze Liverpoolu.

Dudek obserwował żagle karne Serginho nad crossbarem, zanim został uratowany przez parę europejskich ikon w Andrijach Szewczenko.

Sander Westerveld – finał mistrzostw w Cardiff.

image
image

Walka z tematem karnym, Westerveld również dwukrotnie uratowała w finale Pucharu Ligi 2001 w wygranym 5-4 meczu.

Reds stoczył 1-1 z Birmingham w Cardiff po tym, jak strajk Robbie Fowler został odwołany przez Darrena Purse’a w umierających momentach czasu regulacji, a Westerveld’s save help Liverpool w pierwszym z trzech trofeów w tym sezonie.

Martin Skrtel – szef Bullet headers przeciwko Arsenalowi.

image
image

W jednym z najbardziej wybuchowych występów Anfield zawsze był świadkiem, Skrtel uhonorował rzadką bransoletkę, jako że Reds ścigał się do 4-0 nad Arsenalem w ciągu 20 minut.

Liverpool wygrał mecz 5-1, a w sezonie 2013/14 padł krótko.

Ragnar Klavan – zwycięzca programu Turf Moor.

image
image

Estońska stała się sławna na Kopie za jego quirky’ego „turns”, ale moment Klavana pojawił się w New Year’s Day w wygranym 2-1 meczu z Burnley.

Centralny odważny odwagi kierował domem w czasie kontuzji, aby dać Redsowi wszystkie trzy punkty w Turf Moor, z pustym końcem wśród obu graczy i zwolenników.

Fabio Aurelio - Stunning freekick w Old Trafford.

image
image

Uwaga Aurelio na Merseyside przypadła podczas słynnego 4-1 zwycięstwa w Old Trafford w 2009 roku.

Brazylijski pełnoprawny rzut wolnego kicka za Edwina van der Sara, który postawił Redsa 3-1 w meczu przeciwko Man United, przed lobem Andrei Dossena w czasie urazu stawiał zwolenników Liverpoolu.

Gregory Vignal – występ Merseyside derby zwycięży w Merseyside.

image
image

To derby pamiętane dla bramki Stevena Gerrarda w Goodison, ale także było znane z połączenia Vignal i John Arne Riise z lewej strony.

Oba lewicowe oddziały połączyły się imponująco w wygranym 3-1 spotkaniu z Evertonem, co skłoniło jednego reportera do skomentowania tego, jak „dwie dwudziestoletnie sprowadzały nową werwę do sztuki Liverpoolu, niszcząc opór Evertona na lewej flance.”

Była to gra w najlepszej serii Vignal, siedem kolejnych startów dla Reds.

Bjorn Tore Kvarme – debiut nieoczekiwany debiut – debiut nieoczekiwany.

image
image

Zwycięstwo 3-0 nad Aston Villa w 1997 roku zostało w dużej mierze zapamiętane przez Jamiego Carraghera, ale Kvarme rozpoczął karierę w Liverpoolu w niespodziewanych okolicznościach.

Norweigan nie wziął udziału w szkoleniu poprzedniego dnia, który nie został oficjalnie zarejestrowany w klubie, ale prace papierowe przyjechały z minutami na dalszą przerwę i obrońcą przez cały 90 minut.

Sami Hyypia – piłkarz z Juventusu.

image
image

Jeden z najlepszych obrońców Liverpoolu, Hyypia wyrzuciła dom z bliskiego zasięgu, aby dać Liverpoolowi prowadzenie w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Reds pokonali Juventus 2-1, trzymając włoskich olbrzymów w zremisowanym 0-0 spotkaniu z Chelsea.

Charlie Adam – zwycięstwo nad Boltonem.

image
image

Adam znalazł się tylko dwa razy w trakcie swojej kariery w Liverpoolu, ale w wygranym 3-1 spotkaniu z Boltonem.

Scot był znany ze swojego lewego nogiego zasięgu, ale był to jego prawy peg, który uszkodził Liverpoolowi trzecie miejsce spoza strefy karnej.

Momo Sisoko – Człowiek z walki pokazującej w Cardiff.

image
image

Imponujący pokaz Sisoko w 2006 roku Community Shield pomógł Liverpoolowi wygrać 2:1 nad Chelsea w Cardiff.

Mali International została wybrana mężczyzną meczu w szaleńcach, ale kontuzja oka na początku swojej kariery utrudniała pomocniczą w Liverpoolu i w styczniu 2008 roku został sprzedany do Juventusu.

Gary McAllister - Bezpieczeństwo czasu w Goodison.

image
image

Inny dość łatwy wybór, zwycięzca McAllister’s w Goodison Park pozostaje jednym z niepełnych momentów.

Obrońcy wycofali się z ponad 40 jardów w curl home free kick i oddają 10-osobowy Liverpoolowi nieprawdopodobnie trzy punkty przed ich lokalnymi rywalami.

Mark Gonzalez – strajk klasowy przeciwko Fulhamowi.

image
image

Staying on the topic of free kicks, imponujący kawałek Gonzaleza przyniósł zwycięstwo 4:0 nad Fulham w grudniu 2006 roku.

Chile International replikował free kick. W poprzednich legendach mecz z Manem United trwał do maja.

Albert Riera – Emphatic finish w domu Aston Villi.

image
image

Zainspirowany przez Rierę z krawędzi pudełka dał Liverpoolowi swój drugi gorz w 5-0 uderzeń Aston Villi, w którym Steven Gerrard nagrał hat-tricka.

Celem klubu była pomoc Pepe Reina, a Riera jednym z jego pięciu goli w sezonie 2008/09.

Steve McManaman – główny bohater pucharu

image
image

Finałowe zwycięstwo w FA Cup z 1992 roku zostało zainspirowane przez mężczyznę meczu z McManamanem, pomimo że był najmłodszym graczem na boisku.

W wieku zaledwie 20 lat, skrzydłowy zapewnił pomoc Michaelowi Thomasowi w pokazie, że Ian Rush opisywał McManamana jako najbardziej obiecującego młodego gracza Liverpoolu.

Salif Diao – impresjonistyczny atak na Spartak Moskwa.

image
image

W 81. minuciele Diao dała Liverpoolowi czwartą z pięciu bramek w Spartaku Moskwa.

Senegalski pomocnik spędził tylko pięć minut na boisku, przychodząc z ławki do spotkania z Emilem Heskeyem i stłumił grę dalej niż w wątpliwość.

Steven Gerrard – gol THAT przeciwko Olympiakosowi.

image
image

Istnieje obszerna biblioteka wyborcza, jednak jeden z najbardziej znanych i znaczących strajków Gerrarda pojawił się w 2004 roku przeciwko Olympiakosowi.

Połowa volleya z tuż poza terenem karnym była wystarczająco duża, aby wysłać Liverpoola do fazy pucharu Ligi Mistrzów, była na tyle wystarczająca, by zdobyć Martina Tylera wzbudzonego!

Luis Garcia – piękno dalekiego zasięgu w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

image
image

Garcia odegrał kluczową rolę w podróży Liverpoolu do Stambułu w 2005 roku, ale najbardziej spektakularny moment przyszedł, gdy jego długookresowa volley wyleciała poza rozciągnięty Gianluigi Buffon w ćwierćfinale.

Celem było zdobycie bramki, w której Hiszpania znajdowała się w każdym z rund pucharowych, strzelając zarówno w nogach z Bayerem Leverkusenem w ostatnim roku 16, jak i ze względu na słynny „ghost goal” przeciwko Chelsea w półfinale.

Robbie Keane – klinika w Emiratach Arabskich.

image
image

Keane miał siedem razy w krótkim czasie w Reds, ale uderzająco w kampanie Arsenalu w 2008/09.

Nadzieja, na którym Daniel Agger wylądował w ścieżce Keane’a, a Irlandczycy odpadli z terenu, by równać krótko przed półtora godziny.

Dirk Kuyt – Magical hattrick przeciwko Man United.

image
image

Kuyt strzelił najprostszego hat tricka, który mógł śnić w wygranym 3-1 spotkaniu z Manem United w Anfield.

Pierwszego gola przyszedł dzięki niesamowitym solo Luisowi Suarezowi, z Kuytem szczęśliwie posuwającym się do domu z niecałym jarzmem.

Djibril Cisse – kompozycja w Stambule.

image
image

Cisse strzelił 24 razy w trakcie swojej kariery w Liverpoolu, ale jego najbardziej decydujący strajk nie znalazł się w tej postaci.

Przednia przerobiona z miejsca na wręczenie Liverpoolowi wynik 2-0 w końcowej rzutach karnych Ligi Mistrzów 2005, Reds wygrali 3-2 i został mistrzem Europy po raz piąty.

Autor: Date:May 21, 2023