October 27, 2023

Mężczyźni Country: Spain and Brazil Contingent Keep Their World Cup Dream Alive (ang.).

Okładka Getty Images To wszystko, co się stało na mistrzostwach świata w ciągu ostatnich dwóch dni. Czterech ciekawych meczów jest nas, a gracze Manu United z Brazylii i Portugalii wpadają do klubu..

Okładka Getty Images

To wszystko, co się stało na mistrzostwach świata w ciągu ostatnich dwóch dni. Czterech ciekawych meczów jest nas, a gracze z Brazylii i Portugalii trafiają do ćwierćfinału turnieju Qatar.

Brazil Breathing Get Past South Korea (ang.).

W pierwszej czwartej rundzie 16 meczów Manchester United był już w stanie kontynuować swój bieg na mistrzostwach świata, ale teraz jest to czas, aby zająć się pozostałymi czterema meczemi i jak do tej pory Manchester United. Brazylia kontynuowała swój bieg w końcowych etapach rozgrywek, jako że pierwszymi kandydatami do wygrania szóstego Pucharu Świata. Ich runda 16 meczów przeciwko Korei Południowej zakończyła się komfortowym zwycięstwem 4-1, ale także przypominała starą, Jogę Bonito, która zafascynowała fanów na całym świecie.

Podobnie było z brazylijską reprezentacją Brazylii na 4-0 w pierwszym 36 minut meczu. Goały wypływały z Vinicius, Neymar, Richarlison i Lucas Paqueta, podczas gdy Man United były reprezentowane przez dzisiejsze Casemiro. Obronny pomocnik w jego normalnej roli odgrywał pełną 90 minut. Fred i Antony pozostali przez cały czas na ławce, podczas gdy Alex Telles zakończył turniej z kontuzją kolana.

Portugalia niszczy Szwajcarię bez Ronalda.

W ostatnich kilku tygodniach spotykał się z Cristiano Ronaldo. Po raz pierwszy był to jego skandaliczny wywiad, po czym odchodził z Manchesteru United, zanim Portugalia rozegrała swój pierwszy mecz o Puchar Świata. Z powodu kontuzji, był niezadowolony i wyrzucił niektóre złe słowa w kierunku trenera Fernando Santosa, co ostatecznie doprowadziło do wielkiego zaskoczenia – Cristiano został zakwalifikowany do rundy 16 meczów przeciwko Szwajcarii.

Jak wszyscy fani z tego sezonu znali, to faktycznie wydawało się uwolnić drużynę. Portugalia obliteratedowała Szwajcarię 6-1, z Bruno Fernandesem i Diogo Dalotem. Goncalo Ramos, napastnik, który zastąpił Ronaldo, strzelił hat-tricka, podczas gdy Bruno Fernandes asystował Pepe’owi w drugiej bramce Portugalii. Raphael Guerreiro i Rafael Leao dołączyli do pozostałych dwóch bramek. Ronaldo poszedł przez ostatnie 15 do 20 minut, ale jego celem było odrzucenie. Bruno Fernandes zagrał 87 minut, podczas gdy Dalot pozostał na boisku.

Chorwacja: Hiszpania Go Home

W pozostałych dwóch rundach rozegranych w poniedziałek i wtorek nie było zwycięzców po 120 minutach gry. Po raz pierwszy była to Chorwacja, która pogorszyła się z powodu problemów z Japonią. Zakończyła 1-1 po 90 i 120 minutach. Mimo że większość osób prawdopodobnie spodziewała się, że Chorwacja pokonała Japonię, ponieważ finaliści Pucharu Świata w Rosji 2018 roku, najciekawsze spotkanie miało miejsce we wtorek.

Hiszpania została wyeliminowana w rzutach karnych, ponieważ Maroko nie dało się przeciwstawić czoła drużynie Luisa Enrique’a. Hiszpania nie zdołała stworzyć zbyt wiele w ciągu dwóch godzin, a Maroko zaprzeczyło ich. Ostatecznie, urodzony w Hiszpanii Achraf Hakimi zdobył zwycięską rzuty karne, aby wyeliminować Hiszpanię w najlepszej historii Pucharu Świata.

Autor: Date:October 27, 2023