England May 25, 2023

Jordan Henderson „nie był w pełni zdolny”.

... 0

Jordan Henderson był nieużytkowany w wygranym 2-1 meczu z Włochami w czwartek, gdzie Gareth Southgate wytłumaczyło ograniczenia treningowe.

Kapitan Liverpoolu był nieobecny w meczu finałowym Redsa przed przerwą w Realu Madryt ze względu na chorobę, był to ten sam powód dla jego występu w Bournemouth.

Pomimo swojej niedawnej walki został wybrany przez Garetha Southgate’a do dwóch kwalifikacji Euro 2024 z Włochami i Ukrainą.

Podczas podróży do Neapolu, Henderson został nazwany na ławce z Southgate, zamiast tego opowiedział się za Kalvinem Phillipsem w środku pola.

Wyjaśniając decyzję, Southgate powiedziała Channel 4 przed meczem: „Jordan Henderson był ważną częścią Pucharu Świata, ale nie był w stanie szkolić się w pełni, więc utrzymamy go.”

Jest to muzyka do uszu Jurgena Kloppa, ponieważ większy obraz podczas obowiązku międzynarodowego nie zawsze był na froncie, ale Hendersonowi udało się powitać.

image
image

Dopuszcza się, że 32-letnie włączenie do zespołu w Neapolu nie wskazuje na poważne lub trwały problem, jedynie że jest on słusznie pod opieką.

Przed jego nieobecność w Madrycie, Henderson wystąpił w dziesięciu kolejnych meczach, z których pięć było w składzie.

Grał w nim 11. minuty każdego zawodnika w tym sezonie (1 745) i nie trafił do siedmiu meczów z powodu choroby, kontuzji lub problemów osobistych.

Mała przerwa od występu w finałowym 12 meczach sezonu nie jest złym obiektem dla Liverpoolu, który rozegrał siedem spotkań w przestrzeni 30 dni, począwszy od 1 kwietnia w Man City.

W międzyczasie, gospodarze Ukrainy w niedzielę i Henderson nie będą mieli wątpliwości, by zagrać w kwalifikacjach i wygrać dwa zwycięstwa.

Autor: Date:May 25, 2023