Dzień ten – 31 maja.

Tego dnia w 1993 roku Swindon Town wygrało promocję..

image
image

W 1993 roku Swindon Town wygrało awans do Premier League, pokonując Leicester City 4-3 w finale First Division Play na Wembley.
Trzy lata wcześniej Swindon pokonał Sunderland 1-0 w Wembley, aby awansować do First Division. Kilka dni później promocja została odrzucona z powodu nieprawidłowości finansowych, a Sunderland zajął miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Gracz/Manager Glenn Hoddle poprowadził drużynę do Wembleya pokonując Tranmere Rovers 5-4. Zakończyły się one w tabeli, a Newcastle United i West Ham United zajął pierwsze i drugie miejsce, by stwierdzić, że obie automatyczne miejsca promocji.

Leicester zakończył sezon na szóstym miejscu i pokonał Portsmouth 3-2 w drugim finale Play Off Semi. Portsmouth nie znalazł się na zasadzie automatycznego awansu do West Hamu, więc mógł liczyć się bardzo niechętny. Ich kibice musieli czekać kolejne dziesięć lat, by zobaczyć swój klub.

Była to Hoddle, która otworzyła punkt widzenia w nieudolnym meczu, po bokach do tyłu netto z krawędzi pola karnego.
Craig Maskell podwoił prowadzenie Swindona na drugą połowę z zaciętym strzałem z dziesięciu jardów. Uderzył piłkę w meczu bramkarza Leicester Kevina Poole’a i w dalszym postu.
Sześć minut później, Shaun Taylor został dostrzeżony w trzecim miejscu po tym, jak niektórzy biedni bronili Leicester.

Julian Joachim uderzał w strzał z bliskiego zasięgu w 57 minut po tym, jak Steve Walsh uderzył w posterunek. Dzięki temu Leicester zdobył bramkę w 68. i 69. minucie od Steve’a Walsha i Steve’a Thompsona, aby wyrównać punkty.

W 83. minucie, Swindon zastąpił Steve’a White’a, który został w tym rejonie sprowadzony przez Kevina Poole’a. Referee David Elleray nie miał żadnej alternatywy niż do punktu i zostawił Paula Bodina z wynikiem rzutu karnego.

Swindon miał straszny sezon w Premier League. Wygrali tylko pięć z 42 meczów ligowych i ukończyli sezonowy dno z 30 punktami. Nigdy nie powrócił do najwyższego lotu.

Autor: Date:July 13, 2023