Dzień ten – 25 maja.

W 1967 roku Celtic Football Club stał się pierwszym brytyjskim klubem...

image
image

W 1967 roku Celtic Football Club stał się pierwszym brytyjskim klubem, który zdobył Puchar Europy. Pokonali oni włoską drużynę Inter Milan 2-1 w Lizbonie, aby zagwarantować miejsce w książkach.

Trzech nie zaczęło zbyt jasne dla ludzi Jocka Steina, kiedy to Jim Craig splądrował Renato Cappelliniego w czasie otwarcia. Alessandro Mazzola zdobył bramkę w wyniku rzutu karnego, która dała Interowi prowadzenie zaledwie 7 minut.

Undeterred, Celtic popchnął i otrzymał nagrodę od Toma Gemmella po 63 minutach. Następnie, z zaledwie sześć minut, Stevie Chalmers zdobył bramkę z bliskiego zasięgu, by dać Celticowi puchar.

Każdego dnia przyznaje się do tego zwycięstwa, zawsze wspomina się fascynujący fakt. Cała drużyna celtyckia urodziła się w pobliżu stadionu klubu. Każda osoba, która prosi o różne dystanse – 5, 10, 20, 30, 50 mil, ale nadal jest rozważana jako liczba graczy grających w różnych krajach na całym świecie.
Celtic prowadzili w pełni szkocką stronę i Inter mieli 11 Włochów. W ostatnim sezonie w finale Ligi Mistrzów było osiem narodowości reprezentowanych przez 22 zawodników, którzy rozpoczęli mecz.

Celtic miał możliwość wygrania Pucharu Europy po raz drugi, ale przegrał z Feyenoordem w finale. Ten mecz odbył się w San Siro, stadionu klubu Inter Milan – drużyna, która pokonała w 1967 roku.

I’m off to go and get an Ordnance Survey map of Glasgow i lista zwycięstw Celtic 11, aby znaleźć się tylko na miejscu, w jaki sposób wszyscy rodzą się z Celtic Park!

Autor: Date:October 7, 2023