Kapitan Future World Cup Bobby Moore zadebiutował w reprezentacji Anglii w tym dniu.

image
image

Bobby Moore (z lewej strony) wyszedł z pola po jego debiucie w Anglii. Kapitan Future World Cup Bobby Moore zadebiutował w reprezentacji Anglii w 1962 roku.

Debiut Moore’a przyszedł w wygranym 4-0 meczu z Peru w ciepłym meczu przed finałami mistrzostw świata w 1962 roku. Wszystkie cztery bramki w Anglii zostały rozegrane w pierwszej połowie, a Ron Flowers uruchomił karę po piętnastu minutach. Jimmy Greaves zajął się środkową sceną i pomógł sobie w kapeluszu.

Bobby Moore wygrał 108 meczów w reprezentacji Anglii, a jego ostatni występ miał miejsce pod koniec 1973 roku w przegranym 1-0 meczu z Włochami. W 1966 roku w finale Pucharu Świata zdobył tytuł mistrza Anglii, pokonując RFN 4-2 w Wembley, aby podnieść największą nagrodę w futbolu.

Autor: Date:October 9, 2023