Po 27 latach, gdy menadżer Manchesteru United, Sir Alex Ferguson objął stanowisko..

image
image

Po 27 latach, kiedy menadżer Manchesteru United, Sir Alex Ferguson objął posadę w klubie na 1500 i ostatni raz.

West Bromwich Albion był ostatnim zespołem, w którym Ferguson był przeciwnikiem, a mecz zakończył się wynikiem 5-5!

United wygrało już ligę i nie posiadało żadnego dodatkowego dramatu, który próbował wygrać ten tytuł w ostatnich dniach. Zwycięstwo w Premier League było 38. trofeum, które Ferguson wygrał podczas jego panowania w Old Trafford.

Shinji Kagawa po sześciu minutach zawalczył w pierwszej bramce gry, aby uhonorować United. Trzy minuty później United po tym, jak Jonas Olsson odwrócił się od Antonio Valencia do własnej sieci.
Alexander Buttner pojechał ciężką i niską strzałą, aby dał Unitedowi trzygodzinny prowadzenie w półgodzinnym marcie, zanim James Morrison zakończył walkę w pierwszej połowie, nadając pierwszy cel gospodarza pięć minut przed przerwą.

Zastępca Romelu Lukaku zderzył się z niską strzałą w dolny rogu netto z 20 jardów, aby uczynić go 2-3. Jednak Manchester United zaledwie trzy minuty zdobywał tytuł Robin van Persie z niskiego krzyża z Antonio Valencia.
Javier Hernandez dodał piąte miejsce w 63. minucie, ale nikt nie spodziewał się, co się wydarzyło.

Pomiędzy 81 i 86. minutą, West Brom trzykrotnie zdobywał wynik na 5-5. Lukaku strzelił pierwszego gola, Youssouf Mulumbu wykonał go 5-4 mniej niż minutę później, a następnie w 86. minucie Romelu Lukaku z równaniem na linii bramkowej!

Autor: Date:October 17, 2023