Dzień ten – 18 maja.

W 1960 roku odbył się finał Pucharu Europy pomiędzy Realem..

image
image

Real Madryt uczcił się z Pucharem Europy po zdobyciu trofeum dla piątego roku: Luis Del Sol, Canario, Dominguez, Jose Santamaria, Marquitos, Alfredo Di Stefano, Francisco Gento, Ferenc Puskas, Enriqe Pachin. Vidal, właśc. Jose Zarraga W 1960 roku odbył się finał Pucharu Europy pomiędzy Realem Madryt i Eintracht Frankfurt w Hampden Park w Szkocji.

Real wygrał mecz 7-3 przed wielkim tłumem 127 621 w domu szkockiego futbolu. Hiszpańska strona miała bardzo silną stronę, wspieraną przez światowe talenty Alfredo Di Stefano i Ferenc Puskas. Obaj gracze podzielili wszystkie siedem bramek Realu, a Puskas strzelił cztery do Di Stefano.

Był to pierwszy Frankfurt, który strzelił po 18 minutach, kiedy to Richard Kress wymusił piłkę z bliskiego zasięgu. Serial trwał dwa minuty, zanim Di Stefano wyrównał się z Realu.
Hiszpański napastnik dodał drugi zaledwie trzy minuty później, aby uhonorować Realowi prowadzenie, goniąc w zbiórkę po tym, jak bramkarz Frankfurtu Egon Loy zgwałcił piłkę.

Ferenc Puskas dodał trzeci tuż przed połową z mocnym napędem, zanim zdobył w 56., 60. i 71. minucie.
Mniej niż minuta po tym, jak Puskas strzelił swojego czwartego i szóstego wieczora, Erwin Stein zdobył bramkę dla Frankfurtu. Di Stefano zdobył bramkę w 73. minucie, zanim Stein strzelił go w 75. locie.

Zwycięstwo było piątą rundą Realu Madryt. Był to ostatni raz, kiedy Eintracht Frankfurt osiągnął finał rozgrywek.

Autor: Date:October 21, 2023