Dzień ten – 17 maja.

Arsenal przegrał 2:1 z Barceloną w finale Ligi Mistrzów w 2006 roku.

image
image

Arsenal przegrał 2:1 z Barceloną w finale Ligi Mistrzów w 2006 roku, po dwóch meczach w poprzednich dwunastu meczach.

Główny punkt rozmów nad grą pojawił się w 18. minucie, kiedy bramkarz Arsenalu Jens Lehmann wyrzucił Samuela Eto’o na ziemię tuż przed karą. Jeden z kolegów Eto’o umieścił piłkę w plecy netto, ale sędzia już rzucił gwizd. Sędzia wysłał Lehmanna, a Robert Pires został ofiarowany i zastąpiony przez Manuela Almunię.

Sol Campbell ruszył w free kick Thierry’ego Henry’ego w 37 minut, aby dał Arsenalowi prowadzenie. kapitan klubu Henryk porzucił wówczas dwie szanse, że normalnie zszedłby z łatwością, ponieważ naciski na finał zabrały opłatę zawodników Arsenalu.

Samuel Eto’o i Juliano Belletti pokonali Manuela Almunię w 76. i 80. minucie, zdobywając główną nagrodę dla katalońskiego klubu.

Autor: Date:October 22, 2023