Dzień ten – 16 maja.

Sadio Mane zdobył najszybciej hat-tricka w historii Premier League w 2015 roku.

image
image

Sadio Mane zdobył najszybciej hat-tricka w historii Premier League w 2015 roku. Wystąpiła w wygranym 6-1 spotkaniu z Aston Villa w St Mary’s.

W tym czasie Mane grał w Southampton i strzelił trzy bramki Aston Villi w ciągu zaledwie dwóch minut i 56 sekund. Jego pierwszy przyszedł po tym, jak złamał się do obrony Villa i po szczęśliwym odbiciem Shay Given, zmienił się w otwarty cel.
Jego drugi mecz został rozegrany po defensywnym miksie i po raz drugi w minutę, Southampton zadecydował, że zajmie się na otwartej bramce.

Kilka minut później Mane zakończył hat-tricka z strzałem w środku pola karnego po krzyżu z Shane Long. hat-tricka pobiła rekord Robbiego Fowlera, który od 28 sierpnia 1994 roku zdobył wszystkie trzy bramki Liverpoolu w wygranym 3-0 meczu z Arsenalem.

Autor: Date:October 25, 2023