15th May October 27, 2023

Dzień ten – 15 maja.

Tottenham Hotspur został pierwszym brytyjskim klubem, który wygrał europejską konkurencję..

image
image

Tottenham Hotspur stał się pierwszym brytyjskim klubem, który wygrał europejską konkurencję w tym dniu w 1963 roku, kiedy to uderzali Athletico Madryt 5-1 w Rotterdamie, aby podnieść Puchar Zdobywców Pucharów.

Jimmy Greaves po 16 minutach otworzył z Cliffem Jonesem walkę. John White po raz drugi dodał Spursa w ciągu 35 minut, z mocnym jazdą przez tłumione pole karne.
Enrique Collar strzeliła bramkę dla Athletico dwa minuty po restartie. Terry Dyson zdobył trzecią pozycję po tym, jak jego przebój zderzył się w pobliżu posterunku.
Dyson w swojej drugiej rundzie skonfiskował go 4-1, zanim Jimmy Greaves przypieczętował wygraną z wyjątkowym wysiłkiem. Zdobył piłkę z 20 jardów wewnątrz swojej własnej połowy i strzelił z 25 jardów.

Autor: Date:October 27, 2023